X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان
همچنین "نبیل خوری" معاون سفیر آمریکا در صنعا اعلام کرد: دولت یمن در سرکوب شیعیان شمال این کشور، از حمایت سیاسی و معنوی دولت آمریکا برخوردار است.

 وی در گفت‌وگویی زنده با شبکه خبری الجزیره قطر با بیان اینکه آمریکا در مبارزه با شیعیان استان صعده در شمال این کشور، با دولت یمن همکاری می‌کند، گفت: دولت یمن، دوست ما و هم‌پیمان ماست و به همین دلیل ما با آن در سرکوب این شورش همکاری می‌کنیم.

وی با تمجید از تلاش‌های دولت یمن در مبارزه با آنچه آمریکا از آن با عنوان تروریسم یاد می‌کند، افزود: البته ما در حوادث جاری به‌طور مستقیم دخالت نمی‌کنیم اما اعلام می‌کنیم که یمن حق دارد سلطه قانونی خود را بر اقصی نقاط این کشور حفظ و از خود دفاع کند.

خوری مدعی شد: اطلاعاتی در دست است که نشان می‌دهند برخی کشورها در برخی مناطق استان صعده، از این گروهک ویران‌گر حمایت می‌کنند.

معاون سفیر آمریکا در صنعا بدون نام‌بردن از کشوری، افزود: این دخالت‌ها محکوم است زیرا هیچ کشوری حق ندارد از شرایط بغرنج داخلی کشور دیگری سوءاستفاده و از گروه‌های خاصی حمایت مالی، سیاسی و حتی معنوی کند.

وی با تأکید بر اینکه آمریکا به دولت یمن اطمینان دارد و به توصیه‌های مقامات این کشور گوش فرامی‌دهد، به کمک‌های آمریکا به صنعا اشاره و تصریح کرد: نیروهای مبارزه با تروریسم و نیروهای ساحلی یمن بسیار فعال هستند و روز به‌روز بر قدرت آنها افزوده می‌‌شود.

خوری همچنین بدون اشاره به روی کار آمدن دولت ژنرال "علی عبدالله صالح" به‌وسیله کودتای نظامی حزب بعث و حاکمیت 32 ساله وی و دوستانش بر کشور یمن، گفت: دولت یمن، دولت آزاد و مستقلی است که می‌تواند بدون ترس و اجبار از سوی کسی، خودش درباره مسائل تصمیم بگیرد و انتخاباتی که در این کشور برگزار می‌شود به‌ویژه انتخابات ریاست جمهوری آن، بسیار آزادانه و بی‌مشکل‌تر از همه کشورهای منطقه است.

بسیاری از احزاب و گروه‌های مستقل یمنی که از معرفی نامزد برای انتخابات ریاست‌جمهوری اخیر یمن محروم شده بودند با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرده‌اند که حزب حاکم ژنرال صالح، هر کس را که بخواهد با وی به رقابت برخیزد مرتد،‌ جدایی‌طلب، ملحد،‌ خارج از اسلام و مخالف دین و قانون معرفی و رقبای خود را مسخره می‌کند تا بدین وسیله آرای خود را افزایش دهد.