X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
اطلاعاتی داریم که نشان می دهد دولت آمریکا در صدد ایجاد ناآرامی در بخش های آذری نشین ایران و نیز دراستان خوزستان است.

نوام چامسکی که با نشریه چینی "سام چلیم" گفت و گو می کرد با اعلام این مطلب افزود: اگر به  تاریخ ایران نگاه درخواهید یافت که آمریکا بیش از نیم قرن مردم این کشور را شکنجه کرده است که شامل کودتا و براندازی حکومت مردمی مصدق،تلاش برای کودتای نظامی در سال های بعد از انقلاب ایرانیان و حمایت از صدام ، سرنگونی هواپیمای مسافربری ایران ، تحریم و عدم پذیرش درخواست ایران برای مذاکره  است .

وی با اشاره به تهدیدهای آمریکا علیه ایران گفت: ما اطلاعات زیادی در دست داریم که نشان می دهد ارتش و نیروهای اطلاعاتی تمایل ندارند به ایران حمله شود ولی آنچه باعث نگرانی است این است که دولت فعلی امریکا از افرادی تشکیل شده است که در صدد تبدیل کشورمان به یک قدرت "تجاوزگر" هستند .

این روشنفکر برجسته آمریکایی در عین حال گفت: با این وجود تصور نمی کنم دولتمردان ما آنقدر دیوانه باشند که به ایران حمله کنند زیرا در چنین صورتی ، فقط 2 ماه بعد از حمله ، بوش بازنشسته سیاسی خواهد شد .

چامسکی گفت: در چنین شرایطی آنها مدام بر فشارهای خود علیه ایران می افزایند تا بلکه بتوانند پروسه براندازی را پیش ببرند و از جمله می خواهند در مناطقی از ایران مثل آذربایجان و خوزستان ایجاد ناآرامی کنند ولی به نظر نمی رسد که موفقیتی کسب کنند زیرا ایرانیان ، مردمانی بسیار پیچیده هستند .