X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
   
 «عبدالله بن جبرین»، دومین مرجع دینی وهابی ها، مفتی دربار سعودی، با بی شرمی تمام با صدور فتوایی خواستار انهدام کامل تمامی اماکن مقدسه شیعیان در جهان شد.
«عبدالله بن جبرین» مفتی دربار سعودی در راستای سیاستهای آمریکا با صدور فتوایی خواستار انهدام کامل تمامی اماکن مقدسه شیعیان در جهان شد.

 وی که پس از «عبدالرحمن البراک» دومین مرجع دینی وهابی ها به شمار می رود و پیش از این از اعضای بلندپایه شورای افتای دولتی سعودی بوده با صدور فتوایی بر ضد شیعیان در سایت شخصی خود خواستار انهدام تمامی اماکن مقدسه اسلامی شد.
 وی که خبرها و دیدارهایش توسط خبرگزاری رسمی عربستان (واس ) و با پشتیبانی مالی وزارت امور اسلامی این کشور پوشش داده می شود مدعی شد: نباید این بناها را به خاطر زیبایی هنری آنها جز میراث اسلامی و جز اماکن اسلامی به شمار آورد زیرا اگرچه این ساختمان ها در کشورهای اسلامی است اما شرع چنین بناهایی را قبول ندارد و اسلام دستور نابودی آنها را داده است .»
وی پیش از این همچنین با تایید انهدام حرم شریف امامین عسکریین (ع ) در سامرا به دست تروریستها و شرعی نامیدن این اقدام از این جنایت تمجید کرده و حرم امام هادی (ع ) و امام حسن عسکری (ع ) را «بت شیعیان» خوانده بود.
این روحانی وهابی در سال 1370 بیانیه مشهوری صادر کرد که براساس آن خواستار ورود آمریکا به منطقه به بهانه طرد نیروهای عراقی از کویت شده بود.
وی همواره در بیانیه هایش برگزاری عزاداری در روز عاشورا و جشن گرفتن عید غدیر خم را بدعت های شیعی ذکر کرده است . این درحالی است که مراجع تقلید و علمای شیعه و سنی همواره درباره اختلاف و تفرقه افکنی بین شیعیان و اهل سنت هشدار داده و این اقدامات را در راستای سیاست های دشمنان اسلام از جمله آمریکا و رژیم صهیونیستی ارزیابی کرده اند.